שדרוג הבית ב-10 צעדים

עבור מרביתנו, הבית בו אנו גרים הוא לא בדיוק אותו הבית שבו תכננו לגור כשנכנסנו אליו. לא כך ראינו אותו בדמיון. היו לנו תכניות גדולות לגביו, תכניות שהשגרה פשוט הורידה אל הטמיון. המשימה של שדרוג העיצוב והאווירה בבית יכולה להיראות קצת בלתי אפשרית כשמביטים בה מתוך מעמקי השגרה, אבל בפועל מדובר בתהליך מאוד פשוט וקל ובשורות הבאות ניתן לכם דרך להשיג את השדרוג המיוחל ב-10 צעדים פשוטים:

צובעים את הקיר – קירות הבית הם פריטי העיצוב הגדולים והמשמעותיים ביותר בכל בית, ובדיוק כפי שהם יכולים לקבע תחושה של שגרה וחד גוניות, צביעה של קיר אחד בחדר, שינוי צבע לגוון לא שגרתי או צביעה מעט אמנותית של אחד הקירות, יכולים לשנות מאוד את האווירה ותחושת העיצוב במרחב כולו.

הופכים את הקיר לקנבס – אם אתם רוצים לקחת את עניין הקירות אל הקצה, תוכלו להפוך את קירות הבית לקנבס ציור אמנותי ולכסות קירות בודדים או את כל קירות הבית באמצעות טפט או מדבקות קיר אטרקטיביות.

חלונות אלומיניום ותריסים – את האופן בו מנסה האור הטבעי לחדור אל ביתכם אי אפשר לשנות, אבל אפשר בהחלט לשלוט באופן שבו הוא מצליח לעשות זאת. באמצעות חלונות אלומיניום איכותיים ותריסי אור מתאימים תוכלו לשנות את גוון האור ואת עוצמת האור ולהוסיף חלון אלומיניום יוקרתי שיכול בעצמו ליצור אפקט עיצובי מרשים בכל אחד מחדרי הבית,  חשוב לבחור בקבלן אלומיניום המתמחה בייצור והתקנה של חלונות אלומיניום כמו חברת יורוסטייל המתמחה בייצור והרכבת כל סוגי חלונות האלומיניום בפריסה ארצית.

פנו או העמיסו את שידת הסלון – היום, בעידן המסכים השטוחים, יש לכם את היכולת להיפטר לחלוטין משידת הסלון אבל אם בכל זאת אתם רוצים להימנע מהסגנון המודרני המינימליסטי ולהשאיר אותה במקומה, הפכו אותה לפריט עיצוב מעניין ועשיר עם שלל מיניאטורות, תמונות וקישוטים שמוסיפים אופי.

הוסיפו צמחייה – צמחייה היא דרך מצוינת לשנות עיצוב ואווירה בחלל הבית, בקלות ובמהירות. אל תקנו את העציץ הראשון שאתם נתקלים בו – התייעצו עם אנשי המקצוע במשתלה ובחרו צמחים מעניינים, מרשימים ובעלי נוכחות.

הוסיפו פריט יוצא דופן – בכל מרחב בבית, הוסיפו פריט אחד קטן שיהיה יוצא דופן מסביבתו. בסלון, החליפו את הכורסה הסטנדרטית בכורסה מעוצבת. בחדר השינה הוסיפו אולי תמונה ענקית, בחדר הילדים הוסיפו שטיח בגוון ניגודי וכן הלאה.

אחסנו במחסן – ערימות של ספרים מבולגנים, דיסקים שלא משתמשים בהם, קלטות וידאו עתיקות – פנו מהמרחב כל מה שיוצר תחושה של מחסן והעבירו הכל למקומו הטבעי... למחסן.

שנו תאורה – סלקו את האור הקורן והחיוור מחייכם. מנורות עמוד, מנורות שולחן, אהילי הצללה, השתמשו בסוגים שונים של גופי תאורה בכדי להוסיף אופי למרחב באמצעות התאורה בבית.

הכניסו אופי – עשו כל שינוי שעולה בדעתכם בכדי להוסיף אופי למרחב. מסגרות תמונות, ריבוי תמונות קטנות, אלמנטים משפחתיים, אלמנטים עם משמעות על חייכם – כל אלה יכולים להוסיף המון אופי למרחב.

פעלו בקור רוח – לבסוף, הקפידו על כך שכל שינוי שאתם עורכים, מבוסס על מחשבה ותכנון ולא על מצב רוח חולף. הרי מצב הרוח הזה הוא שהביא אתכם למצב הנוכחי מלכתחילה.