6 טעויות שאסור לעשות בעיצוב תאורה לבית

התאורה בבית שלנו היא אחד הדברים החשובים ביותר. מה שכן, לעיתים מחוסר ידע, אנחנו עושים בחירות שגויות ועושים לא מעט טעויות כאשר בוחרים תאורה לבית. אז איך עושים את הבחירות הנכונות? כל התשובות מחכות לכם בהמשך.

טעות ראשונה - מיקום גופי תאורה

אל תמקמו יותר מדי גופי תאורה בחלל אחד. הכוונה היא שכאשר אתם בוחרים גופי תאורה, אתם צריכים לא להתחשב רק בכמות ובמיקום הנכון שלהם, אלא גם באופן בו אתם משתמשים באור. מה שקורה בפועל הוא שיש יותר מדי גופי תאורה באותו חלל ואז הדבר מביא לאיבוד של אפקט התאורה עצמו.

טעות שנייה - התקנת מנורות

לכל חלל בבית, יש מטרות ושימוש שונים. כך שאתם צריכים להחליט על מיקום וסוג התאורה, לפי הפונקציות של המקום. אם מדובר בחלל כמו חדר אמבטיה, אז יש לדאוג שתהיה תאורה גם מעל המראה אבל גם בצדדים. מעבר לכך, אם מדובר על חלל המטבח, אז יש לדאוג שתהיה תאורה מתחת לארונות המטבח וכמו כן שתהיה תאורה מרכזית שתאיר גם על האזור של השיש וכמו כן על השולחן או אי שנמצא במרכז המטבח.

טעות שלישית - פלורסנטים

בחללים כמו חדר השינה והסלון, אתם לא רוצים יותר מדי אור או שאתם לא רוצים לייצר אווירה לא נעימה. אגב, מה שיוצר אווירה לא נעימה ולא חמימה, הוא שימוש בנורות פלורסנט. אלו נורות שלא מתאימות לכל חלל, בטח לא לחלל כמו חדר השינה והסלון. הן כן מיועדות לחללים כמו חדר העבודה שלכם או המטבח. גם כאן, יש לבחור בטעם את גוף התאורה.

טעות רביעית - תאורה לבנה בחדרים אינטימיים

כאשר אתם בוחרים את הגוון של הנורות בבית, חשוב שתייחסו חשיבות גבוהה גם לעיצוב הבית שלכם וכמו כן גם לרהיטים שלכם. הכוונה היא שעדיף לכם להשתמש בגוון טבעי של תאורה, כך שיתאים לחומרים של הבית שלכם. נניח, היום יש נטייה לעדיף נורות בעלות גוון קר יותר כי הן חסכוניות בחשמל. מה שכן, הצבעים של הנורות יכולים לנוע בין לבן חם, לבן טבעי ולבן קר. אם תבחרו בגוון של לבן חם, תראו שהוא נוטה יותר לצהוב והוא יעזור להבליט ולהעשיר את הצבעים החמים שיש לכם בבית. זאת לעומת לבן טבעי שמתאים עבור משטחי עבודה. לגבי שימוש בגוון של לבן קר, רצוי לא להשתמש בו בחללים כמו חדר השינה והסלון.

טעות חמישית - עמעום התאורה

תאורה לסלון הכוללת מנורות הלוגן, צריכה לכלול גם עמעם. זאת משום שהמנורות הללו עשויות להגיע לטמפרטורות גבוהות והן עשויות להתחמם ולהגיע למצב של התפוצצות. על כן, כאשר תבצעו שימוש בעמעם, תוכלו להרוויח מהתאורה הטבעית, תוכלו לחסוך וכמו כן תוכלו להשתמש בהן בצורה בטיחותית כך שלא תהיה סכנה שהן יתפוצצו.

טעות שישית - מנורות באמבטיה

יש לא מעט אנשים שבוחרים גופי תאורה לאמבטיה, שאינם עומדים בתקן. חשוב מאוד ועל מנת להימנע מאסון, לבדוק שגופי התאורה שאתם בוחרים עומדים בתקן וכמו כן מוגנים ממים.