פרקטים לבית חדש

כאשר מרהטים בית חדש קיימות אין ספור התלבטויות לגבי עיצובו ולגבי רכישת פריטים רבים שישמשו את בני הבית.

בסיטואציות הללו יש חשיבה אם לרכוש סוג מוצרים מסוימים שלא היו בבית הקודם ולכן קשה לקבל לגביהם החלטה מהירה כיוון שלא מכירים מספיק את היתרונות שלהם. אחד מהפריטים מעוררי החשיבה הוא תחום הפרקטים עבור מי שלא גר בעבר בבית שמותקנים בו פרקטים ואינו מכיר את החוויה יוצאת הדופן הזו של הליכה על פרקטים.

פרקטים לבית החדש

לוחות הפרקטים מותקנים בדרך כלל בחדרים אך לא רק. לאחרונה יותר ויותר משפחות מחליטות להתקין לוחות פרקטים ייחודיים המתאימים לחדרי רחצה ולמטבחים, פרקטים בחדר המגורים, במרפסת ולעיתים בכל רחבי הבית.

היתרונות הרבים של הפרקטים חדרו אט אט לתודעת הקהל הישראלי וכמעט כל מעצב פנים נדרש לסייע בבחירת הפרקטים במסגרת התכנון העיצובי של כל בית חדש.

יתרונות הפרקטים

  • נעים מאד ללכת על הפרקטים גם כשהולכים יחפים ובמיוחד בימי הקיץ החמים.

  • הפרקטים אינם מושפעים מהטמפרטורות בחדר או מחוץ לבית. הלוחות שומרים לאורך כל הזמן על טמפרטורה נעימה ואחידה, לא חמה ולא קרה מדי. זאת לעומת מרצפות שבחורף הן קרות מדי ולא נוח ללכת עליהן או לשבת על המשטח.

  • קיומם של הפרקטים יוצר חמימות משפחתית וסביבה אוהבת בכל מקום בו הוא מותקן.

  • נוח מאד לשבת על הפרקטים, מצוין לילדים עבור המשחקים שלהם, למי שאוהב לשכב על הפרקט ולצפות בטלוויזיה, לשחק משחקי מחשב, להכין שיעורי בית, לעבוד על המחשב הנייד או לעשות כל פעולה אחרת בנינוחות מרבית.

  • את הסוגים השונים של הפרקטים כמו לוחות מעץ מלא, למינציה, PVC ועוד, אפשר לרכוש במגוון רחב מאד של צבעים, מרקמים, הדפסים וטקסטורות, דבר המעשיר באופן משמעותי את נראותו של הבית המעוצב.

  • מדובר בלוחות המיוצרים מחומרים עמידים, חלקם מעץ טבעי ולכן הם מחזיקים מעמד לאורך שנים רבות.

  • התחזוקה היום יומית של הפרקטים היא קלה מאד. עוברים על פני כל המשטח באמצעות שואב אבק ולאחר מכן בעזרת מטלית לחה עם חומר ניקוי ייעודי ותוך דקות המרחב כולו נקי ומצוחצח.

 

בחירת סוג הפרקט לבית החדש

ההיצע העצום של הפרקטים האיכותיים המיובאים לישראל מאפשר לכל לקוח לבחור את סוג העץ האהוב עליו. בחירת הפרקט נובעת מההתאמה לריהוט ולחפצים הנוספים שיהיו בכל אחד מהחדרים שבהם מתכננים להתקין את לוחות הפרקט.

מעצבי פנים מסוימים ימליצו על התקנת לוחות מעץ טבעי בגוונים מתאימים מתוך הספקטרום הקיים מצבעים בהירים כמו לבן וקרם, גווני חום בהיר עד חום כהה כמו אגוז או צבע שחור.

אחרים יעדיפו טקסטורות מעניינות הבנויות משילוב של כמה גוונים בפרקטים למינציה. אין ספור האופציות הקיימות הופכות כל חדר ליפהפה ומסקרן.