שילוב רהיטים בעיצוב משרד

לריהוט משרדי יש תפקיד משמעותי בשיפור הביצועים, היצירתיות והרווחה של העובדים. אלא שלעתים קרובות יש המתעלמים מתפקידו החשוב זה של הריהוט כמו גם מעצם היותו אחד הגורמים שאמורים לתקשר את המידע לגבי המותג, התרבות והחזון של הארגון.

לעתים קרובות מדי, ארגונים נוטים לזלזל בריהוט משרדי ובחשיבותו לחברה שלהם, והם בוחרים ברהיטים רגילים, לא נוחים ולא יצירתיים, אשר יכולים להעביר מידע שלילי ללקוחות הפוטנציאליים ולעובדים העתידיים שלהם. למעשה, רכישת ריהוט משרדי איכותי מחברת נגרות פרטית, למשל, יכולה להעניק לכם לא רק פתרונות מקצועיים ומדויקים לכול צורך שלכם, אלא גם אמירה ברורה לגבי המותג שלכם.

ריהוט משרדי כמשקף את המותג

באופן כללי, חנות רהיטים שמציעה את הפריטים הכי טרנדיים בעולם העיצוב, בין אם אלה עיצובים חדשים, רהיטי וינטג׳ או רהיטים במראה תעשייתי ומטרו, יכולה להיות המקום הנכון להתייעצות באשר לשילוב הרהיטים המתאימים ביותר לסגנון העיצוב של המשרד שלכם.

בחירת הריהוט המשרדי, העכשווי והנכון, הריהוט אשר ישקף את ערכיו האמתיים של מותג החברה שלכם ויאמץ את נהלי העבודה החכמים – הוא בלב תעשיית הריהוט המשרדי המודרני. עיצוב משרדי מיודע (informed), יכול לתרום ערך מוסף בכמה תחומים, למשל:

לשיפור רווחת העובדים

לעליית כושר הריכוז והפרודוקטיביות

להתחלה של שינוי חיובי

להלן שלושה שיקולים שכדאי לקחת בחשבון בעת בחירת ריהוט משרדי, עכשווי וחדש לארגון שלכם.

להתחשב בארגונומיקה (ergonomics)

ההיבט הבסיסי של המשרד העכשווי בא לביטוי בשילוב מומחיות, נוחות ופונקציונליות. סביר להניח שהעובדים שלכם מבלים לעתים קרובות זמן רב במשרד ולכן, אם תספקו להם את סביבת העבודה הטובה ביותר שבה גם העבודה עצמה תצא מורווחת, תוכלו להבטיח גם את שביעות רצונם של העובדים.

סביבות עבודה עלובות מגדילות את היעדרותם של העובדים ועולות לחברות מאות אלפי שקלים בכול שנה. כדי להשקיע בכיסאות משרדיים באיכות טובה ובשאר הרהיטים המשמשים את העובדים במשימות המתחייבות בעיסוק היומיומי שלהם – יש צורך בחוש עסקי טוב.

רהיטים שלא נבנים מתוך ראיית העיסוק הספציפי של העובד, או כיסאות משרדיים באיכות ירודה שאינם מעוצבים באופן ארגונומי, עלולים לגרום לכאבי גב ולבעיות בריאותיות לטווח הארוך. וכאשר הגוף כואב, קשה מאוד להתרכז ולהתמקד בעבודה. הכאב מושך את תשומת הלב ללא הרף, ומשבש את יכולת ההתמדה והריכוז.

חשוב לבחור בחנות רהיטים שבה המעצבים מתכננים את הריהוט הן בהרמוניה עם מגמות חדשות בתחום הריהוט המשרדי, והן תוך התמקדות בחשיבה ובתכנון ארגונומיים שיסייעו לרווחתם של העובדים.

להתחשב בייעודי האזורים השונים במשרד

יצירת סביבה אשר מעודדת חשיבה יצירתית ומוסר עבודה חיובי, אינה מוגבלת לתחנות העבודה בלבד. חשוב לקחת בחשבון את כל שטח המשרד וכיצד כל אזור במשרד משמש את העובדים, תוך התחשבות בכול היבט שהוא, החל מהאחסון וכלה בישיבה ליד השולחן.

יש ארגונים שעוברים לשיטות עבודה חכמות ויוצרים אזורים המספקים עבודה המבוססת על:

פעילות

שיתופי פעולה

הרפיה וכיף

כל אחד מאזורים אלה דורש סגנון ריהוט שונה לחלוטין. ניקח לדוגמה כמה ייעודי אזורים:

פינה להתמקדות ולריכוז

פינה לעריכת פגישות

פינה עם שולחנות לסיעור מוחין ולהכנת פרויקטים

פינה עם שולחנות גבוהים למפגשים בעמידה

פינה עם ספות ואזורי שקט לרפלקציה ולחשיבה

מקום עם שולחן פינג פונג ומכוני כושר

כשעושים זאת, חשוב לבחור לא רק ברהיטים הנכונים ולהבטיח שקיימת לכידות בין האזורים השונים, אלא לקחת בחשבון גם את אוכלוסיית העובדים במשרד, והאם סוג הרהיטים שנבחרו אכן יתאים לכולם. מומלץ מאוד להתחשב בכול אחד מהעובדים, ובכלל להקפיד שהיעילות שאתם יוצרים בסביבת עבודה, תשרת את כלל העובדים שלכם.

להתחשב בעיצוב

אין חולק על כך שריהוט משרדי עכשווי נראה ממש מדהים. יצירת חלל קבלה מודרני, עכשווי ומעשי, תעשה רושם רב על הלקוחות הפוטנציאליים ועל הלקוחות הקיימים, ברגע שייכנסו לבניין או למשרד שלכם. עיצוב שנעשה מתוך מודעות מותגית חזקה, יעניק לכם את הבידול הנכסף מהחברות האחרות.

חשוב להיות עקביים כך שסגנון עיצובי זה יעבור כחוט השני לאורך כל שטח המשרדים. זאת באמצעות ריהוט ואביזרים המייצגים את המותג, את הערכים ואת התרבות שלכם.

למשל, כניסה צבעונית למשרד יכולה להזריק חיים למקום העבודה ולהשפיע רבות על הפסיכולוגיה של המשרד שלכם. השימוש בצבע יכול לעורר או לעודד תשומת לב ולהגביר את כושר המיקוד והפרודוקטיביות. וכאשר מכניסים את ה״חוץ״ פנימה (אוויר נקי, אור שמש, צמחייה), מגדילים עוד יותר את הרווחה במקום העבודה.