הום סטיילינג

הום סטיילינג הפך למושג כל כך רחב בשנים האחרונות עד שלפעמים נדמה כי השוק מוצף עד מידי. הגענו הנה כדי להסביר ולפשט בשפה לא מתנשאת ולא מתיימרת.

 

אז מה זה בעצם הום סטיילינג?

הום סטיילינג בפשטות הוא הלבשת החלל. הום סטיילינג יכול להתמקד בחדר מסויים או בחלל רחב למשל משרד או מסעדה. הום סטיילינג הוא חלק מעולם עיצוב הפנים אך איננו אלים כמו תחום האדריכלות שבו צריך לשבור קירות ולבצע חישובים הנדסיים. הוא יותר רך ומייצג את הפן האומנותי והסופי של תהליך העיצוב הכללי בחלל. הום סטיילינג מתרכז בעיקר במלאכת התאמת חפצים המשתלבים יחדיו בחלל תוך יצירת הרמוניה למתבונן. התאמת הצבעים הריהוט חפצי הנוי והאמנות צריכה להיעשות תוך הקפדה רבה.

 

אז איך עושים את זה נכון?

הום סטיילינג נכון עושים בעזרת סטייליסט או באופן עצמאי. במידה ונבחר להיעזר בסטייליסט חשוב לשתף אותו בתחושה שאותה אנו מחפשים בקו העיצוב החדש בחלל, היעזרו בדוגמאות שראיתם באינטרנט ותבנו לעצמכם מאין רשימת מכולת של פריטים שיעזרו לסטייליסט להבין את קו העיצוב אותו אתם מחפשים. הקפידו להקשיב לעצות המומחה והעזרו בו כמה שניתן אך זכרו כי החלל בסופו של יום שייך לכם, לכן הקפידו לעמוד על שלכם ולשמור על התקציב אותו הגדרתם בתחילת הדרך.
 

במידה ובחרנו בדרך עצמאית השלב הראשון שנעשה הוא שלב ההשראה, למזלנו בימינו אין צורך לזוז מהספה כדי לקבל השראות עיצוביות ברחבי הרשת, החל מ-מאמרים מודרכים ביוטיוב עד לתמונות תוכן בפינטרסט עושה רושם שיהיה לכם דיי קל למצוא קו עיצובי תוך זמן קצר.

ישנם גם אתרי אינטרנט רבים אשר יספקו לכם מידע בנוסף למרכולתם. יש לזכור שישנם סגנונות הום סטיילינג רבים ולפעמים קל ללכת לאיבוד, הקשיבו ללב ותחשבו מה יקנה לכם את התחושה הנעימה ביותר.

 

התקציב

במידה ונעזר בסטייליסט חשוב שנדגיש את סכום התקציב ממש מההתחלה, הסטייליסטים יכולים להעריך מראש את רמת המחירים ולבנות לנו קו עיצובי בהתאם לתקציב שנהיה מוכנים להשקיע. לפעמים שווה לנו לחרוג בתמורה לאיכות ולגימור טוב יותר שישאר איתנו לאורך שנים, למשל בבחירת ספה יש להשקיע יותר ולחפש מותג איכותי שיספק נוחות מקסימלית תוך חוסר התפשרות על העיצוב, נשמע קשה? למעשה בימים אלו זה פשוט משחשבתם.

במידה ונעשה זאת בעצמנו יש לזכור שלא תמיד נוכל לעמוד בתקציב הראשוני שהצבנו לעצמנו מכיוון שאין לנו יכולת הערכה מדוייקת ומקצועית, לכן תמיד נציב חריגה תקציבית מסויימת שנוכל לעמוד בה.

 

לסיכום

בין אם בחרנו בסטייליסט או לא, הכי חשוב להקשיב ללב בנוגע להום סטיילינג.

הקפידו לעמוד בתקציב היעד, אנחנו יודעים שקל להיסחף ולקנות עוד ועוד אבל חשוב לדעת לאזן בין הרצון ליכולת, וש-לפעמים less is more. הקפידו על ריהוט איכותי ונוח שילווה אתכם לטווח ארוך והקפידו להשוות מחירים לעיתים תכופות. צרו לכם חלל שיסב לכם אושר וגאווה בכל פעם שתביטו בו, והכי חשוב, תהנו מהעשייה והיצירה.