פרקטים לנוחות מרבית בבית

משפחות רבות אשר רוכשות בית חדש או משפצות דירה עומדות בפני הדילמה אם לרצף את הבית או להתקין משטחי פרקט.

ההתלבטות היא לא פשוטה אך לאור היתרונות בהתנהלות היום יומית, במקרים רבים מתקבלת החלטה להתקין פרקט וליצור אווירה שהיא שונה מהאריחים הקיימים בכל דירה.

 

פרקטים לנוחות מרבית בבית

 

בבית שהותקנו בו פרקטים בני הבית הולכים ברוב ימות השנה יחפים, הם נהנים לדרוך על המשטחים הנעימים כיוון שהטמפרטורה שלהם היא ממוצעת הן בחורף והן בקיץ. בימים קרים במיוחד, הם נהנים לגרוב גרביים כיוון שבעת הדריכה אין תחושה שהמשטח קר אלא הוא נותר בטמפרטורה זהה.

הימצאותם של הפרקטים מעניקה תחושה ביתית נעימה מאד ולכן המגמה היא להתקין אותם בחדרי הילדים, אשר בהם הילדים מבלים שעות רבות בכל יום. הם נהנים לשבת על הפרקט ולשחק בצעצועים או במשחקי מחשב עם אחיהם או חבריהם ואף על פי שמדובר במשטח שהוא רצפה, הוא נעים גם כשמדובר בפרקי זמן ארוכים.

יתרון הטמפרטורה מוסיף נוחות גם בחדר השינה כשיוצאים מהמקלחת או כשיורדים מהמיטה בבוקר, המקום אינו קר, אלא נעים לדריכה ולהליכה.

תחזוקה שוטפת של הפרקטים

אחד הנושאים החשובים הוא התחזוקה השוטפת של לוחות העץ. בנושא זה הפרקטים מאפשרים לבצע ניקיון בקלילות. בשלב הראשון יונקים באמצעות שואב אבק איכותי את האבק והלכלוך שהצטברו על הפרקט, לאחר מכן שוטפים את כל המרחב באמצעות מטלית לחה הטבולה בחומר ניקוי ייעודי פעם או פעמיים לניקוי יסודי. המשטח מתייבש תוך דקות בודדות ואפשר להיכנס לחדר וליהנות מהשהייה בו. 

נראותו של החדר 

הפרקטים נמכרים בהיצע נרחב של דגמים, צבעים וטקסטורות. ברוב הבתים בוחרים להתקין פרקטים למינציה המיוצרים בגוון אחיד כמו חום בשלל אפשרויות, שמנת, אפור ועוד, או בלוחות פרקט המשלבים כמה גוונים כמו אפור חום ושמנת. זאת תוך הדגשת נראותו של העץ כמו הטבעות המעניקות לכל בית אותנטיות ואווירה כפרית. כל לוח פרקט שייבחר יוסיף רבות ליופיו של כל חדר שייראה מרשים ואלגנטי.

פרקטים מיוחדים עבור המטבח וחדרי האמבטיה 

בשנים האחרונות מותקנים גם פרקטים ייחודיים המיועדים עבור המטבח וחדרי האמבטיה, אפשר לרכוש אותם בכמה צבעים ולהתאימם לנראות הכללית. הלוחות מותאמים למרחבים שיש בהם לחות רבה עקב הבישולים במטבח והמקלחות החמות בחדרי האמבטיה. הם עמידים הן ללחות והן למעט מים אם נוזלים עליהם והדבר אינו פוגם באיכותם של המשטחים.