השקעות נדל"ן – להשקיע בארץ או בחו"ל?

יש לכם קצת כסף פנוי שאותו אתם רוצים להשקיע בערוץ מניב כלשהו והחלטתם להשקיע אותו במסגרת נכס מסחרי מניב למכירה. כעת אתם צריכים להחליט האם אתם עושים את זה פה בארץ או שאתם פונים אל מעבר לים ומחפשים את ההזדמנות הבאה שלכם בחו"ל. בשורות הבאות נמנה בפניכם את היתרונות והחסרונות של כל אפשרות, ואנו ממליצים לבחון אותם לעומק ובעיניים האישיות שלכם בהתאם למאפייני ההשקעה והצרכים הייחודים לכם.

 

היתרון של השקעה בחו"ל

להשקעה בחו"ל יש יתרון אחד מובהק אבל מדובר ביתרון שיכול להתגבר על כל החסרונות יחד והיתרון הוא ששוקי חו"ל יכולים להציע לנו מגוון רחב הרבה יותר של הזדמנויות השקעה בתנאי השקעה טובים יותר מאלו שקיימים בישראל. בכל סוג של השקעה ובכלל זה גם בהשקעות נדל"ן, טיב ההזדמנויות שעומדות בפנינו הוא מרכיב מפתח בהצלחת פעילות ההשקעה שלנו ושוקי חו"ל יכולים להציע לנו הזדמנויות השקעה רבות יותר וטובות יותר. כאמור, מדובר ביתרון חשוב מאוד אך לפני שרצים לחפש נכס מסחרי מניב למכירה בחו"ל, כדאי להכיר גם את החסרונות בכדי לתכנן את אופן ההתמודדות עימם.

 

החסרונות של השקעה בחו"ל

להשקעה בחו"ל ישנם גם מספר חסרונות, אבל אף אחד מהם הוא לא חיסרון שאי אפשר להתמודד איתו:

  • מרחק – בעיית המרחק היא בעיה גם בעידן הכפר הגלובלי. יש משמעות רבה ליכולת שלכם להיות נוכחים בנכס גם בשלבי בחירת הנכס וגם לאורך כל תקופת ההשקעה. המרחק הגאוגרפי מהנכס בו אתם משקיעים יכול להשפיע ישירות על הרווחיות שלכם ואולי גם על הצלחת ההשקעה כולה.

  • שפה – בעיית השפה גם היא יכולה לעורר קשיים, בעיקר סביב ההיבטים המשפטיים והרגולטוריים בשוק המטרה. ייתכן שלא תבינו בדיוק מה אומרים לכם, מה מותר, מה אסור ומה כדאי, רק בגלל שאתם לא מבינים את הניואנסים הקטנים של השפה.

  • תרבות – בכל מהלך השקעה ישנו מרכיב של אינטואיציה. כאשר אנו בוחנים נכס, כאשר אנו מדברים עם אנשים המעורבים בהשקעה, קל לנו יותר להבין מול מה אנחנו עומדים כשהתרבות היא זהה. כאשר אנו משקיעים בסביבה תרבותית שונה, ייתכן שנפרש דברים בצורה לא נכונה באופן שיגרום נזק להשקעה עצמה.

  • מיסים ומטבע – מיסים ומטבע יכולים להיות גם יתרון, אבל גם כחיסרון. תנודות מטבע ומיסים לא מוכרים יכולים להשפיע ישירות על רמת התשואה שלנו בהשקעה.

והפתרון? הפתרון הוא בשכירת גורם מקצועי בשוק המטרה שייצג אתכם באופן בלעדי בשוק המטרה ויסייע לכם להשקיע רחוק אבל להרגיש קרוב.