אריחים מצוירים: הטרנד שכבש את ישראל והעולם ב-2019

בכל שנה כובש את העולם טרנד חדש במתחמי המגורים וכן במתחמים משרדיים. השנה אנו עדים לחזרתם של האריחים המצוירים. בניגוד לשנות השבעים בהם אריחים אלה שימשו על מנת לעטר בטקסטורה קבועה את כל הבית, היום אנו רואים את האריחים מעטרים חדר אחד בלבד, קיר קונספט או משתלבים בריצוף בצבע אחיד וקבוע. במאמר זה נגלה כיצד תוכלו לשלב אריחים מצוירים גם במרחבים שאתם מעצבים.

שימוש באריחים כריצוף רצפת המטבח

החלל הנפוץ ביותר בבית הזוכה לשדרוג עם אריחים מצוירים הוא המטבח. בדרך כלל נגלה עיצובים קלאסיים הכוללים צבע אחד או שניים במטבחים בסגנון קלאסי או בסגנון פרובנס. מטבחים אלה מתאפיינים בריהוט בצבע לבן או שמנת כאשר האריחים שוברים מעט את המראה הסולידי ומוסיפים נופך כפרי ומעניין לחלל. איזה ערכת צבעים תתאים? צבעים קרים: השתמשו בצבע אחיד כמו כחול, ירוק, טורקיז או צבעים חמים כמו: כתום, ארגמן או צהוב. חזרו על אותו הצבע גם באקססוריז כמו המגבת התלויה על תנור הבישול, כלי המטבח הצבעוניים התלויים על הקיר, כמו: מרית, סיר ומחבת צבעוניים או הוסיפו עציץ מלאכותי עדין עם בצבע זה.

 

שימוש באריחים לחיפוי קירות המטבח או האמבט

אריחים מצוירים יכולים לשמש גם לחיפוי קירות המטבח או האמבט. היום אנו עדים למגמה של עיצוב קיר אחד בלבד באריחים אלה כאשר שאר האריחים האחרים הם סולידיים או שנעשה שימוש בצבע השולט באריח לצביעת החלק העליון של הקיר והאריחים משמשים הן לדקורציה והן ליצירת שכבה אטומה למים. אלמנט זה יכול להיות חלק המוסיף ייחוד לאמבט והמטבח שלכם או לחזק מתחמי חוץ רטובים כמו השביל המוביל לבריכה הביתית.

עיצוב נישה בחדר המגורים

ניתן לשלב את האריחים המצוירים כחלק מנישה מעניינת על קיר או רצפת הסלון שלכם ולהוסיף לה טקסטורה המזכירה שטיח קבוע. האריחים המשתלבים ברצפה יכולים לתחום מתחם ישיבה מול הטלוויזיה, לתחום את פינת אוכל השייכת לחלק מהשטח הפתוח או להוות שינוי עיצובי במעבר בין המטבח לסלון בחללים פתוחים ומוארים. 

עיצוב משרדים קלאסיים

מעצבים מתחם משרדים מרשים? עיצובים יוקרתיים ואקסקלוסיביים אף הם עושים שימוש באריחי קרמיקה דמויי שיש המעניקים למשרד מראה יוקרתי ומעוצב. בדרך כלל נשתמש במשרד בציורים שאינם כוללים יותר מצבע אחד (ניתן לבחור צבע מערכת הצבעים המרכיבה את הלוגו שלכם) וסביב העיצוב נמקם אריחים סולידיים בגוון זהה לזה של האריח המצויר. במשרדים קיימת דרך נוספת לחזק את העיצוב כאשר חלק מקירות המשרד צבועים בצבעי האריח ושורה מאונכת או מאוזנת של אריחים תלויה על הקיר ומדגישה חלון, פינת ישיבה או אקווריום גדול. 

לסיכום, טרנד אריחי הקרמיקה המצוירים חוזר אלינו עם שלל עיצובים, צבעים וחומרים חדשניים המתאימים לכל חלל ומוסיפים גוונים מיוחדים וטקסטורות מרשימות מבלי לשלב שטיחים, מרבדים או טפטים.