מתלבטים בין פרקט למינציה לפרקט עץ? הכתבה הבאה תעשה לכם סדר! 

רצפת פרקט מהווה את אחד מהחיפויים המודרניים והיפים ביותר שיש לעולם העיצוב להציע. עבור רבים מדובר בשדרוג של חלל המגורים או העבודה ולעיתים בהשקעה שווה לכל כיס. איך לדעת מתי לבחור את הפרקט שלכם?  כל המידע מחכה לכם כאן בכתבה. 

תחזוקה והתקנה קלה 

אם אתם מחפשים פרקט קל לתחזוקה ולניקוי, פרקט למינציה יהווה פתרון מצוין. הודות למבנה הפרקט והתקנתו על בסיס ספוג (אשר מאפשר דריכה שקטה) ובצורה של לוחות מחולקים, קל להתאים אותו לכל מרחב. קיימים פרקטים עם פטנט נעילה בין האריחים אשר מבטיח שאלו לא ייפרדו ללא שימוש בדבק או מסמרים. 

פתרון דינאמי  

בשונה מפרקט עץ אשר מותקן כחיפוי רצפה העומד בפני עצמו. פרקט למינציה ניתן להרכבה על כל חיפוי אחר -רצפת PVC, רצפת קרמיקה, שיש שלא נס לחו, רצפה שלא ניתן להסיר ממנה כתמים, רצפת בטון ואף רצפת עץ ישנה עם חריצים. תכונה זאת הופכת אותו לדינמי ולכן הוא מתאים באופן אידיאלי לכל סביבה אשר ברצונכם לשדרג בתקציב נגיש ובחומר גמיש. 

 

פתרון עמיד ואיכותי לאורך זמן

 

בדומה לפרקט עץ אשר נחשב לחומר חיפוי עמיד במיוחד הדורש חידוש אחת לתקופה, פרקט למינציה נמדד בעובי שלו ובשכבות המרכיבות אותו. ככל שהפרקט עבה יותר, כך הוא איכותי יותר. הפרקט מורכב מארבע שכבות אשר מעניקות לו את הברק והמראה שלו. תחזוקה נאותה הכוללת הסרת אבק באמצעות שימוש בשואב או מטאטא וכן שימוש במטלית לחה יחד עם חומר המתאים לפרקט, תבטיח את עמידותו לאורך זמן. 

מראה מגוון שאין בכל מקום 

כאמור הפרקט מורכב מארבע שכבות. כאשר השכבה השנייה היא למעשה תמונה מודפסת המדמה את המרקם ואת המראה הנפוץ של העץ על כל סוגיו וגווניו השונים הכוללים גם  שעם, במבוק ואבן. כך שלמעשה אפשר לשדרג כל חלל עם פרקט וליהנות מתוצאה ייחודית ומקורית. 

 

עמידות לאש 

הודות לטכנולוגיה חדישה וחומרי בידוד המותקנים בשכבות השונות של הפרקט, מוצר זה נחשב לאיכותי ובטיחותי ובעל תו תקן ישראלי. לכן, הוא אף מתאים להתקנה במוסדות ציבוריים. 

 

עמידות ללחות כתמים ועובש 

יתרון נוסף שיש לפרקט למינציה על פני פרקט עץ הינו כושר עמידותו למים, כתמים ועובש. השכבה העליונה היא השכבה שדוחה את הכתמים. בין השכבות קיים בידוד נגד לחות. (אך יש לקחת בחשבון שיש לנקות כל כתם של מים בו מיד והשטיפה נעשית באמצעות מטלית לחה בלבד). 

לסיכום, פרקט למינציה מהווה פתרון אידיאלי לכל מי שמחפש חיפוי רצפה במחיר נגיש ובהיצע רחב של דוגמאות. הפרקט ניתן להנחה על כל חיפוי רצפה והוא ניחן בתחזוקה קלה ונגישה וכן בהתקנה קלה באמצעות פטנט ייחודי. (רק בסוגים מסוימים של פרקטים) הודות לתכונותיו הוא יישמר לאורך זמן במצב חדיש.