עיצוב מושלם לבית עם פרקט מעץ טבעי

בשנים האחרונות צובר נושא עיצוב הבית תאוצה משמעותית. אם בעבר רק בעלי היכולות הכספיות שכרו מעצב פנים עבור עיצוב בתי יוקרה, הרי שהיום כמעט כל מי שבונה בית חדש, עובר לדירה חדשה או יד שניה, נעזר בשירות של מעצב פנים כדי ליצור בית ייחודי ויוצא דופן המעוצב על פי טעמם של בני הבית.

התקנת פרקטים מעץ טבעי 

ברוב הפרויקטים הלקוחות מבקשים להתקין פרקטים מעץ טבעי לעיצוב הבית. הפרקטים יוצרים נראות מיוחדת בבית ומשרים בו אווירה ביתית, חמימה ומשפחתית. רוב המשפחות מתקינות לוחות פרקט בחדרי הילדים, חדר השינה ובחדר העבודה. 

מגמה נוספת המתרחשת בשנים האחרונות היא הוספת הסלון לחללי הבית המחופים בפרקט עץ טבעי לאור הנוחות הרבה והמראה הייחודי שלהם המודגשים בגימור בלכה או בשמן המוסיף רבות ליופיים.

 

היתרונות הרבים של הפרקטים הם אלה שסוחפים את הלקוחות ליהנות מסוג זה של חיפוי במקום המרצפות שהותקנו בעבר ברחבי כל הבית. הפרקטים הם חומרים מבודדים ולכן שומרים על טמפרטורה זהה גם בקיץ וגם בחורף. תכונה זו מעניקה נוחות מרבית לדיירי הבית שנהנים ללכת בחורף ברגליים יחפות ללא הרגשה שהמקום קר עבורם וגם בקיץ הרגליים אינן מזיעות על הפרקט והתחושה היא נפלאה.

התחזוקה של הפרקט היא נוחה מאד, שואבים אבק ועוברים על המשטח עם מטלית לחה ותוך דקות החדר נקי. 

מהו פרקט עץ טבעי 

פרקט העץ הטבעי מורכב מכמה שכבות עץ המודבקות בצורה אופקית ואנכית זו על זו ולכן כל לוח הוא עמיד ויציב, חלקו העליון של הלוח מורכב מקורת עץ בעובי 4 מ"מ. ברוב לוחות העץ הטבעי משתמשים בגזעים של עצי אלון או אורן היוצרים יחד מרקם איכותי ועמיד של עץ טבעי שנוח מאד ללכת או לשבת עליו. טיבו המעולה מאפשר ליהנות ממנו לאורך שנים רבות ללא כל צורך להחליף אותו אלא אם רוצים לשנות שוב את עיצובו של הבית.

הליך ההתקנה של הפרקטים הוא מאד מהיר ותוך כמה שעות אנשי המקצוע מסיימים את החיפוי של כל החדרים המיועדים לחיפוי זה.

דגמים של פרקטים מעץ טבעי 

אפשר לרכוש דגמים רבים של פרקט עץ טבעי בספקטרום רחב של גוונים וטקסטורות. מעצב הפנים מגבש חשיבה עם הלקוחות על כל אחד מהדגמים המוצעים, כדי לבחור את הגוון שיהיה המתאים ביותר בשילוב עם הריהוט, צבעי הקירות, האקססוריז וכל פריט אחר שיוצב בחדרים. השילוב העיצובי שייבחר יהיה על פי טעמם של הלקוחות, גווני חום בהיר, כהה או לחילופין אפור, לבן או כל צבע אחר שיוביל לאפקט הנדרש.

בבתים רבים בוחרים פרקט ייעודי ושונה לכל חדר כדי לבדל אותו מהחדרים נוספים, אחרים מעדיפים ליצור נראות אחידה ולכן מתקינים דוגמה זהה בכל החדרים.