מהי החשיבות של צפיפות השיער בפאה?

כאשר אתם ניגשים למשימה של בחירת פאה, ישנם מספר פרמטרים שעליכם לבחון על מנת להבטיח שהפאה תתאים לכם בהיבט האסתטי ושחוויית חבישת הפאה תהיה נוחה לכם. אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת פאה הוא הפרמטר של צפיפות השיער ועל כך נדבר בשורות הבאות.

 

מה זה בעצם צפיפות שיער?

על ראשו של אדם בריא אפשר למצוא בין 100,000 ל-150,000 שיערות. שימו לב למספרים שמשקפים למעשה את צפיפות השיער בראש: בקרב שני אנשים בריאים ייתכן שלאחד יהיה 50% יותר שיער מאשר אצל אדם בריא אחר. על זה אפשר להוסיף אנשים שסובלים מבעיות עור או בעיות גנטיות כלשהן שיכולות לגרום לדלילות שיער באופן שיפחית את כמות השיער על ראשם אל פחות מרף ה-100,000. בהנחה שגודל הראש של אדם בוגר הוא פחות או יותר דומה בין כלל האנשים, ככל שיותר שיערות על אותו שטח, כך אפשר לומר שצפיפות השיער היא גבוהה יותר. ככלל אצבע, ככל שצפיפות השיער גבוהה יותר, המראה הוא יותר בריא ויותר אסתטי.

 

כיצד נקבעת צפיפות השיער בפאה?

כפי שמסבירים בחנות פאות רמי, צפיפות השיער של פאה יכולה להשתנות מפאה לפאה בהתאם לאיכות הדגם והיא נקבעת במעמד ייצור הפאה. ייצור פאה מבוצע למעשה על גבי רשת שאליה שוזרים את סיבי השיער. בכדי ליצור צפיפות רבה יותר יש לשזור יותר סיבי שיער בצפיפות רבה יותר, מה שדורש עבודה רבה יותר, חומר גלם רב יותר ולכן גם מחיר גבוה יותר. אחת הדרכים בה מנסים יצרנים להתגבר על בעיית הצפיפות מבלי להגדיל את כמות סיבי השיער היא על ידי שימוש בסיבים עבים יותר. זהו בהחלט פתרון שיכול להיות לגיטימי ובלבד שעובי הסיבים לא חורג מהמראה הטבעי של סיב שיער טבעי, כלל שלדברי פאות רמי, אי אפשר לומר שאותם יצרנים פועלים על פיו, למרבה הצער.

 

שימו לב למפרט ושימו לב לפאה

כאשר אתם ניגשים למשימה של בחירת פאה, כדאי להקשיב לעצה הבאה של פאות רמי: בבחירת הפאה יהיה עליכם לבדוק שורה של פרמטרים, אך כאשר אתם בוחנים את הפרמטר של צפיפות השיער, היעזרו בשני מקורות: פעם אחת בקשו את מפרט הפאה שבו אמור להופיע מספר המתאר את צפיפות השיער ופעם שנייה בחנו את הפאה בעיניים שלכם. אתם רוצים לראות שהשיער צפוף מספיק, שהצפיפות לא מושגת באמצעות עיבוי סיבי השיער ושהפאה נראית כמו שיער טבעי.