מצעים – הדברים הקטנים שעושים את המצעים שלנו

כל דבר שאנחנו נקנה לבית שלנו, כל דבר שאנחנו נבחר להשתמש בו באופן גלוי, ישרת אותנו גם מבחינה מעשית לרוב, אך בוודאי יספק לנו אלמנט עיצובי שיעניק נראות ייחודית למקום בו הוא מונח. 

כך למשל, כשאנחנו בוחרים צלחות וכוסות, אפילו אם מדובר במשהו מאוד פשוט לארוחות צהריים שגרתיות, הרי שהעיצוב ישפיע במידה מסוימת על איך שהשולחן יהיה ערוך. כנ"ל לגבי דברים אחרים אשר נמצאים בשימוש שלנו בסלון, מרפסת או בכל מקום אחר. 

לכן כשאנחנו קונים מצעים לחדר שינה, עלינו לחשוב עליהם לא רק במובן, כיצד הם יכולים לעזור לנו לישון טוב יותר, למרות שזו הכוונה והמטרה שלהם, הרי שעלינו לחשוב גם על השאלה, כיצד הם יכולים לעצב את חדר השינה שלנו בצורה הרבה יותר יפה ומרשימה. זה לא משנה, אם אנחנו בוחרים מצעים חלקים, כלומר כאלה שמכילים צבע אחד בלבד או כאלה שמכילים מגוון צבעים ודוגמאות שונות. 

לשמחתנו הרבה, אנחנו יכולים למצוא מצעים עם מגוון רחב של עיצובים. החל מכאלה שכוללים צורות הנדסיות, גיאומטריות שונות, מצעים עם דוגמאות של מנדלות, מצעים עם עיצוב של פרחים, עצים ואלמנטים אחרים מהטבע, וכן אנחנו יכולים למצוא מצעים שכוללים אפילו דוגמאות של כלי רכב, מבנים, כלי נגינה ועוד. 

לפני שאנחנו נסביר מעט, על הדברים הקטנים שיכולים להפוך את המצעים שלנו למעניינים מבחינת עיצוב,  חשוב להדגיש שזה לא הדבר היחידי שאנחנו צריכים להתייחס אליו. יש כמובן את סוג הבד, יש את השאלה, עד כמה אנחנו יכולים למתוח אותו בצורה נוחה ופשוטה על כל המיטה מבלי שנמצא את עצמנו ישנים רק על המזרון, וכן עד כמה פשוט וקל לנקות אותו מכתמים שונים. כל הנקודות הנ"ל חשובות ולכן אנחנו צריכים להקפיד לבחון אותן, בטרם נקנה סוג כזה או אחר של מצעים.

הדברים הקטנים שהופכים את המצעים שלנו למעניינים

מן הסתם, כשאנחנו בוחרים סוג כזה או אחר לחדר השינה שלנו, אז אנחנו נבחן את המצעים על פי הדוגמא, על פי הצבעים, על פי אלמנטים שאמורים להתאים, הן לחדר עצמו והן למי שאנחנו, לגיל, אופי והיבטים אחרים. 

אחד הדברים הקטנים שיכולים להפוך את המצעים שלנו למעניינים, זה שילוב הצבעים. אנחנו צריכים לבחון כיצד הם משתלבים ביחד בצורה יפה, כך שלא רק המצעים עצמם ייראו יפים, אלא גם כשנניח אותם על המיטה, הם ישתלבו בצורה טבעית עם העיצוב הכללי. 

כמו כן, אנחנו צריכים לחשוב איזה צבעים או דוגמאות, יספקו שמחה לחדר. כלומר, אנחנו לא נרצה לישון על משהו כהה, או משהו אחר שיצור תחושה לא נעימה, תחושה עצובה. מצעים בהירים, שמחים, יאירו את החדר ויספקו תחושה הרבה יותר טובה, ומי יודע אולי גם חלומות יותר נעימים.