טיפים לעיצוב דירה חדשה לפני מעבר

אם אתם מתכננים מעבר בית בקרוב, או שכבר נמצאים בעיצומו של המעבר, בטוח תוכלו להעיד כי זו תקופה מורכבת, לא פשוטה, ודברים רבים של שגרת היום יום, מוצאים עצמם נדחקים לצדדים, עד שיסתיים התהליך, שלעיתים יכול לקחת זמן, אם מדובר בבית חדש שנמצא בבנייה, או בבית שעובר תהליכי שיפוץ. על מנת לנסות להקל על התקופה המורכבת הזו, ישנם כמה טיפים שאפשר להיעזר בהם, כשמדברים על עיצוב דירה חדשה. הרעיון העיקרי הוא לעשות כל מה שאפשר לפני המעבר, מבחינת העיצוב. מה הכוונה? הנה לפניכם.

רישום מידות מראש

בשלב הראשון, תרצו שיהיו לכם מידות של כל מה שחשוב לכם לדעת על מנת לתכנן את העיצוב כראוי. מידות החדרים והחללים בבית, המרחקים בין הדברים, קחו לכם דף ועט, ושעה פנוייה, ועיברו על כל הבית, מומלץ לשרטט, גם שרטוט פשוט ולא מתוחכם מדי, שיתן לכם נתונים לגבי איך הבית נראה, ולאחר מכן המידות.

מדוע זה כ"כ חשוב? זה חוסך זמן, אנרגיה, וכאבי ראש. זה מאפשר לכם לתכנן מראש מבלי להיות בבית עצמו.

לאחר שמדדתם ותכננתם איך ייראה הבית ואיך הוא ייראה מבחינה עיצובית, הגיע הזמן לבדוק כמה זה יעלה לכם. עיצוב בית חדש כמובן גובה גם הוצאות בצד זה.

הכנה תקציבית מראש

כל מי שמתכונן למעבר דירה או לבנות בית, כבר יודע שההוצאות הולכות ונערמות, ולא תמיד זה בשליטתנו.. אם אנחנו יכולים להגיע למצב בו נתכנן כמה שיותר מראש, נכין הערכה תקציבית כמה שיותר מראש, התוצאה היא כמה שפחות הפתעות. 

לאחר שהכנתם תכנון עיצובי לבית, חשוב להכין רשימה של כל מה שתכננתם, ולבצע הערכה תקציבית. לא תמיד אתם תדעו מה המחיר של הדברים, אבל תוכלו להיעזר באנשי מקצוע. שימו לב, מדובר בהמון דברים, החל משטיחים, תמונות, מראות, וילונות, אהילים, חפצי נוי, והשמיים הם הגבול. הערכה תקציבית בעיקר תעזור לכם לעשות סדר, ולדעת שאולי לא הכל יילקח בחשבון, אבל לפחות תוכלו לבחור מבין הנתונים שלפניכם, שכוללים גם מחיר.

ביצוע רכישות מראש

יש לכם רשימה, ויש לכם הערכה תקציבית, עדיין לא עברתם דירה, נכון? כל העניין הוא לתכנן מראש, כדי להוציא כמה שפחות אנרגיה אחרי המעבר. עכשיו הגיע השלב הכייפי של הרכישות. אם אתם יכולים לבצע רכישות ולאחסן אותן בבית החדש, זה מצוין, מכיוון שחשוב לקחת בחשבון שעליכם למצוא מקום איחסון לכל הדברים, וחלקם תופסים הרבה מקום. אם יש לכם מקום בבית הנוכחי, מעולה, כל מה שיעזור לכם לבצע עיצוב דירה חדשה בחוכמה וביעילות.