כל מה שצריך לדעת על עיצוב הבית בסגנון כפרי

הסגנון הכפרי מקבל את השראתו מאזורים חקלאיים ומבתי חוות בעולם. מוכרים מאד הם הסגנונות של פרובנס בצרפת, טוסקנה באיטליה, הסגנון היווני, הסגנון הוויאטנמי והסגנון הקולוניאלי. הסגנון הכפרי מאופיין בשימוש בחומרים טבעיים, עץ, מתכות טבעיות, אבן טבעית. חומרים אלה, בשילוב פונקציונליות יוצרים יחד תחושה נעימה וחמימה ומאפשרים מקסימום נוחות בביצוע פעולות שגרתיות בחיי המשפחה. היום ניתן להביא את הסגנון הכפרי אליכם הביתה בקלות ובמחירים נוחים, פרטים בהמשך.

המאפיינים הכפריים בחללי הבית

העיצוב הכפרי מתאים לחללים מוארים ומרווחים בשל עיצוב אלמנטים דומיננטי. המבנה הכפרי הקלאסי ייבנה על ידי שילוב של אבן וקורות עץ עם פתחים גדולים כדי שהמראה הטבעי של הנוף הנשקף מן החלונות ישתלב בעיצוב פנים הבית. ניתן לעצב את כל אחד ואחד מחדרי הבית או להתרכז בחלל אחד מרכזי כגון סלון הבית.

ריהוט

בניית ארונות במטבח ובחדרים מסוגי עץ טבעיים במבחר גווני חום, כהים או בהירים. בסגנון הכפרי נפוץ לראות עיטורים ופיתוחים על גבי חזית הדלתות והמגירות. בסלון תוצב מערכת ישיבה עם מסגרות עם פיתוחים בעץ או מתכת מעוטרת, כאשר הדגש הוא על מושבים נוחים ומזמינים.

אביזרים

אביזרים מסוימים המהווים כאלמנטים עיצוביים מספקים תפקיד חשוב בעיצוב הסגנון הכפרי. שילוב אביזרים דוגמת: ידיות ואמצעי פרזול מברזל ונחושת, סלסלות מקש, פרחים וצמחים מלאכותיים, קערת פירות ומוצרי חשמל במראה עתיק נותנים את הטאצ' הרצוי לסגנון. אפשר לשלב במטבח כלים במראה עתיק תלויים על הקירות או מעל לאי. בסלון אפשר להוסיף כדי חימר, צנצנות, שידות ומדפים דקורטיביים. 

בדים

בעיצוב הסטייל הכפרי עושים שימוש בבדים טבעיים כמו, פשתן, כותנה וקנבס בצבעים תואמים לצבעי הריהוט. דוגמאות: כריות שזרוקות על מערכת הישיבה, שטיח המוסיף חמימות לחללי הבית, מפיות מתחרה או מפות רקומות על שולחנות עץ מסיביים מעדנים את המראה הדומיננטי והחזק של העץ.

צבעים וצורות

כדאי לעשות שימוש בצבעים ליצירת איזון והרמוניה בין החומרים והאלמנטים באופן שמתאים לחלל הבית. דוגמאות: התאמת צבעים לגווני הריהוט שנבחרו, הכנסת נגיעות רכות של צבע כדי לעדן את הדומיננטיות של אלמנטים טבעיים. הכנסת דגמים של פסים, משבצות, דגמים פרחוניים לכריות או לריפוד משלימים את המראה הכולל.

שילוב צמחים מלאכותיים

פרחים וצמחיה עדינה יכולים להוסיף אלמנטים של צבע לסגנון הכפרי. למרות שאינם עשויים מחומרים טבעיים המאפיינים את הסגנון, צמחים מלאכותיים מגיעים היום בשלל צבעים ועיצובים אשר משווים מראה טבעי וניתנים לשילוב במינון הולם באזורים מסוימים של הבית, כדי להעשיר את המראה הכולל ולהחיות אותו בתוספת צבע.

אפשר להציב כדים גדולים או צנצנות עם צמחיה על גבי שולחן דקורטיבי או מדפים, בצבעים שהולמים את הצבעים השולטים בעיצוב הבית. 

 

היתרון העיקרי בשילוב צמחים מלאכותיים הוא בכך שאפשר להתרכז בשיקולי עיצוב בלבד מבלי להיות מוטרדים באחזקה שוטפת, השקיה, מידת האור ונשירת עלים.

כיום ישנם יועצי צמחיה מלאכותית המגיעים לבית הלקוח ומתאימים לו את הצמחיה הדרושה להשלמת המראה הרצוי. ניתן לעצב צמחיה מלאכותית בהתאמה אישית וכך להנות הן ממראה ייחודי והן ממוצר איכותי. 

לסיכום, את המראה הכפרי אפשר להשיג בעזרת שימוש בחומרים טבעיים לבניית הריהוט ועל ידי הוספת אלמנטים מתאימים אשר משתלבים באופן הרמוני ומעניקים ביחד את המראה החמים והמזמין של הסגנון הכפרי ביחד עם פונקציונלית התואמת את סגנון החיים בבית.