איך לעצב חדר אמבטיה פרקטי ונוח?

 

כשמדובר על עיצוב חדרי אמבטיה, מדובר על משימה מאתגרת ביותר. מדוע? כי מצד אחד אנו רוצים לצור חלל שיהיה נעים מעוצב ונוח לשהות ולהשתמש בו ומצד שני, בניגוד לחללים וחדרים אחרים בבית, חדר האמבטיה צריך בהחלט למלא מטרות פונקציונאליות רבות. בואו ננסה לתכנן יחד את חדר האמבטיה המושלם.

 

 

 

מרחב וחיסכון במקום

 

 

משום שחדר האמבטיה ברוב הבתים, הוא קטן יחסית, זאת בהשוואה לחדרים האחרים בבית, יש לנקוט בכל מיני אמצעים על מנת לייצר בו תחושת מרחב גדולה ככל האפשר. כאשר אתם באים לעצב את חדר האמבטיה, נסו להתחשב בפרמטרים הללו:

 

 

פרופורציות - אל תעמיסו את חדר האמבטיה בשלל אביזרים. אם תעשו זאת, תגרמו לתחושה של עומס, מה שיגרום בסופו של דבר לחדר שלא נעים לשהות בו. עליכם להתחשב בפרופורציות הקיימות ולבחור אביזרים שיתאימו לאותן פרופורציות.

 

 

מוצרי אחסון - כיום, יש מגוון גדול של פתרונות אחסון מעוצבים. מומלץ לעשות בהם שימוש על מנת לאחסן את האביזרים השונים שיש לכם בחדר האמבטיה.

 

 

צבעים בהירים - אם אתם רוצים לצור תחושת מרחב בחדר האמבטיה, עליכם להשתמש בצבעים בהירים. הם מייצרים אשליה של מרחב וכמו כן הם בעלי אופי חמים ונעים.

 

 

 

עיצוב ופונקציונאליות

 

 

אריחים - הם מצוינים עבור ריצוף חדר האמבטיה וגם עבור חיפוי הקירות. יש לבחור באריחים עם צבעים בהירים. אפשר לשקול שימוש באריחים במספר צבעים ובכל מיני דוגמאות. רק לשים לב לעשות זאת בעדינות, על מנת לא לייצר תחושת עומס.

 

 

גובה הכיור - יש משמעות גדולה לגובה של הכיור. על שפת הכיור להיות בגובה של 90 ס"מ מהרצפה. יש להשלים את מראה הכיור עם ארון שיהיה מתחתיו. בארון כזה ניתן להשתמש על מנת לאחסן כל מיני דברים שקשורים לחדר האמבטיה.

 

ברזים - בחירת הברז של הכיור, תעשה במקביל לבחירה של הכיור. כמו כן, יש גם לשים לב למיקומים של שניהם. לגבי ברז האמבטיה, יש גם להתחשב במיקום שלו ובקלות הגישה אליו. חשוב להתייחס לכך בתכנון ויש לוודא שתהיה גישה לברז האמבטיה גם כאשר נמצאים מחוץ לאמבטיה. 

 

 

להיעזר באנשי המקצוע המתאימים

 

אם אתם רוצים שעיצוב החדר ייצא בצורה המושלמת וכמו שתמיד דמיינתם אותו, מומלץ שתעזרו באנשי מקצוע כמו מעצבי ומעצבות פנים. הם כבר ידאגו לעצב חדר אמבטיה שתהיה בו תחושה נינוחה ורגועה וכמו כן חדר אמבטיה שיהיה נוח לשימוש עבור כל המשתמשים בו. נכון, מדובר על תהליך עיצוב שיכול להגיע בקלות לכמה עשרות אלפי שקלים, מה שכן שווה להשקיע בתהליך זה ולתת לאנשי המקצוע לעשות את העבודה. להם יש את הניסיון והידע בכל הקשור לעיצוב חללי הבית.