טרנדים חמים לעיצוב הבית של 2019

זהב ורוד, אריחים מסגנונות שונים ותאורה חשופה היו רק חלק מהטרנדים העיצוביים של שנת 2018 בעולם. השנה החדשה – 2019 – מבשרת על בואם של כיווני עיצוב חדשים.

עיצוב הבית או הדירה לא יכול להשתנות חדשות לבקרים, לרוב מסיבות תקציביות, אבל גם מתוך הרגל: אנחנו מתרגלים לגור ולחיות באווירה ובסטייל מסוימים ולא ממהרים לשנות אותם.

מצד שני, אם כבר נכנסים לשיפוץ או עבודת שדרוג של הבית, כדאי לעדכן את המראה שלו. מומחים לשיפוץ מחפשים תמיד את הכיוונים החדשים, כדי לשלב אותם בדירה המחודשת. הם גם הראשונים ליישם אותם, בעיקר בערים הגדולות כמו תל אביב, שהיא הראשונה שמאמצת חידושים.

תאורה ארטיזנלית

בשנים האחרונות ראינו השקעה רבה מאוד בגופי תאורה מבוססי לד. חלקם הגדול חשופים או במראה רטרו – כמו מנורות אדיסון, למשל.

הרטרו לא הולך לשום מקום, אבל השנה הבאה תראה שימוש רב וגובר בגופי תאורה מעוצבים על ידי מעצבים מקומיים; טרנד שמשתלב בכלל בגישה המקומית יותר, זו שמחפשת את מה שמעוצב ומיוצר במקום. חנויות התאורה בדרום תל אביב אולי לא יציגו גופי תאורה מעוצבים ויישארו עם מראה בינלאומי, אבל גלריות ומומחי תאורה כבר מתחילים ליישם את הכיוון הזה.

החזרה לטבע

העולם מתנתק מהטרנד הקר וההייטקי ומחפש לחזור שוב לטבע, בהרבה מובנים. בהשפעה הזו נראה אלמנטים רבים יותר בבטון ובמתכת – לא מעט נחושת, למשל – ובאבן טבעית כגון גרניט.

קסם הקטיפה

הקטיפה, שלא נעים לומר, הייתה שמורה למקומות די מפוקפקים, חוזרת ובגדול: כיום היא מתקבלת כמו שהיא, כלומר תלת מימדית, וככזו שאפשר לעשות בה דברים יפהפיים ומשוגעים, לא שגרתיים. בדי קטיפה יקבלו יותר מקום בריפודי ספות ומושבים, אבל גם באביזרי קישוט שונים.

הדגשים בנחושת

התחלנו לראות את הכיוון הזה בגופי תאורה בשנה או בשנתיים האחרונות, ועכשיו זה עובר ומגיע גם למקומות אחרים, כמו למטבח ולחדרי האמבטיה. הנחושת תחליף את הזהב בהדגשי צבע גם בזכות ההשתלבות הטובה שלה בחומרים טבעיים כגון עץ וגרניט.

שובו של הצבע

צבעי האדום, הוורוד והצהוב המרשים, לצד גווני ירוק בולטים, חוזרים לפלטה ולעיצוב הבית. אחרי השקט היחסי של השנים האחרונות, אתם יכולים בהחלט לצפות לאלמנטים חזקים בצבעים האלה, שיפתחו ויאירו את הבית. רק להשתמש במידה, מה שנקרא.

האם זה סופו של טרנד השחור-לבן? אנחנו לא חושבים. לצבעוניות הזו היה ויישאר מקום רב בהרבה מקומות בבית, אבל ללא ספק ישולבו בו יותר צבעים, גם כדי שהניגודיות הזו תשתלב טוב עם הסביבה האורגנית והחמה יותר אותה תיארנו מעל.

לא פותחים את 2019 מבלי להתחדש בפרקט פרטים באתר https://parquet-basharon.co.il