דלתות מעוצבות - איזו כניסה אופנתית !

 

כל דלת היום, יוצרת רושם ועושה לכם כניסה אופנתית. מגוון של מרקמים, חומרי גלם וגוונים ששברו את מיתוס הדלת הלבנה מקום המדינה, שנזנחה רק בשנות השבעים עם פיתוחה של דלת הפלדה. היום בוחרים דלת לא רק בגלל הביטחון אלא גם בגלל העיצוב. המודעות של הישראלים לעיצוב סביבת החיים שלהם, גדולה מאי פעם. הם חשופים לאינטרנט ולתקשורת ולא מתפשרים על שום דבר. גם דלת כניסה בעבודת נפחות אומנותית, כמו בטירה באנגליה אפשר להזמין היום. עולם הדלתות מסתבר עבר שינויים והתפתחויות רבות, הן בפיתוח מנגנוני נעילה מורכבים נגד פריצות, עובר לדלתות עם מנגנון השמדה עצמית ועד עיצובים שיוצרים הרמוניה ונקודות מפגש מעניינות בין חלל לחלל בבית.

ההיסטוריה של הדלתות בארץ

כאשר מדברים על דלתות בישראל כל אחד זוכר בוודאי את דלתות העץ הלבנות מקום המדינה, שבדחיפה קלה, ניתן היה לפתוח אותן, ואם ננעלת, אז גם המברג הכי דק יכול היה להפריד ביניהן לבין המשקוף. מי בכלל היה מזמין מנעולן כדי לפתוח את הדלת, מקסימום אם לא הצליחו עם המברג, נכנסו מהחלון של השכנה. לא היו אז מגדלים וכך היו עוברים ממרפסת למרפסת. כל הדלתות היו בצבע לבן מט או מבריק, המנעול היה פשוט למדי ומי שרצה ממש להבטיח את הכניסה לבית שלו, הוסיף מנעול פנימי מעין ריבוע בצבע פליז, שהיה ננעל ונפתח רק מבפנים. בזמנו זה הספיק כדי לתת לאנשים תחושת ביטחון.

שנות ה-70 עלייה במקרי הפריצות לבתים

בשנות השבעים, אחרי מלחמת ששת הימים, אירעו הרבה מקרי פריצה וחדירה לבתים ע"י ארגוני טרור. המצב הזה דרש מציאת פתרון להגנת ואבטחת הבית. אנשים החלו להצטייד בכל מיני מנעולי צילינדר והתקינו אותם מחוץ לדלת וגם בפנים. רק בשנת 1977 ייצרו בארץ דלתות פלדה, תחילה במראה אפוקסי מבריק, שהרתיע את הצרכנים . רק אחרי שהחלו לצפות אותה בציפוי דמוי עץ, עשו דלתות הפלדה את מסען לרוב הבתים בישראל.

דלתות כניסה מפלדה, דלתות של נפח אומן

עץ זה חומר מאוד יפה לדלתות, יש לו מראה טבעי והוא מעניק סגנון כפרי לבית, אבל עץ זה לא חומר עמיד וחזק כמו פלדה. היום מייצרים דלתות פלדה עם ביטחון מלא הכוללות מנגנון נעילה מורכב, חדירה עמוקה לתוך המשקוף, ומנגנון השמדה עצמית נגד גנבים. כאשר מנסים לפרוץ את הדלת, היא נועלת את עצמה ואי אפשר לפרוץ אותה. 100% בטיחות. כדי לענות על נושא העיצוב שבמשך הרבה שנים הוזנח, יש היום דלתות כניסה מפלדה מעוצבות עם אלמנטים שונים של עיצוב, שלא פוגעים בביטחון המלא שמעניקה הדלת. יש דלתות פלדה עם פרזולים, חלונות, מרקמים שונים וגם עם אלמנטים של אלומיניום. יש בגדלים סטנדרטיים ויש גם דלתות שאפשר להזמין בהזמנה מיוחדת.

הביקור של הישראלים בחו"ל, המפגש עם דלתות עצומות ומרשימות בטירות וארמונות, הוליד את רעיון דלתות האומנות 5000ART של שריונית. אלה הן דלתות המשלבות יצירות אומנות בלעדיות בעיצוב הדלת, בהזמנה מיוחדת. הן יכולות להיות בכל מידה, בסגנונות שונים והכנתן נעשית ע"י נפח אומן. הביקוש הגבוה לדלתות האלה מוכיח, כי הדרישה לעיצוב של דלת ולא רק לביטחון שהיא מקנה, הוא מגמה מובילה היום אצל בעלי בתים ומשרדים והדלת סוף סוף מקבלת את תשומת הלב המגיעה לה.

ההשפעה של העולם הדיגיטלי והתקשורת על עיצוב דלתות

הישראלים כבר נסעו לחו"ל כמה פעמים הלוך וחזור. זה נהייה טרנד לאומי. הם פגשו הרבה דלתות, באתרים היסטוריים, מוזיאונים, בתים, עיירות וכפרים. הם רוצים להרגיש חו"ל, הם רוצים דלת כמו בסדרה בטלוויזיה, הם רוצים דלת כמו שהם ראו באינטרנט, בתערוכת העיצוב האחרונה במילנו. יצרניות הדלתות נערכות לזה. קטלוג קולקציית הדלתות של שריונית חסם, הוא תצוגה מרהיבה של חידושים והפתעות בתחום של דלתות כניסה מפלדה, דלתות פנים, דלתות אלומיניום, דלתות הזזה, דלתות למקלחת ועוד. העיצובים מגוונים: דלתות במראה קלאסי, כפרי, במראה עתיק, בסגנון מודרני. כל אחד מצליח למצוא לבית שלו את הדלתות שמהוות המשך לסגנון הקיים או דווקא יוצרות אקלקטיזם וסתירה מעניינת.

דלתות פנים - אקוסטיות ודלתות הזזה

דלתות פנים ניתן להשיג היום במגוון גדלים, מרקמים וצבעים. יש דלתות בצבע אדום, ירוק, כחול, שמנת, פנינה, קשת צבעי האדמה. הן עשויות להשתלב באופן טבעי ובהרמוניה בכל עיצוב ומוסיפות כתמי צבע להשלמת הסגנון. דלתות פנים עשויות היום או מעץ, או מסגסוגת מתכת עמידה בפני מים וטרמיטים. דלתות כניסה עשויות מפלדה. יש גם משקופים פולימרים עמידים, דלתות מעוטרות באלמנטים של אלומיניום ובעיצובים שונים. זהו עולם גדול, חדש, צעיר ומרתק של דלתות שלקח את דלת העץ הלבנה המיתולוגית ונעל אותה עמוק בנבכי הזיכרון. יש היום בארץ דלתות משובחות, עם חומרי גלם איכותיים, מנגנונים חכמים נגד פריצה ועיצובים שיכניסו אתכם "תרתי משמע" לאווירה מיוחדת.