5 טיפים וטרנדים לעיצוב הבית ב-2019

בפתחה של כל שנה חדשה מיטב המעצבים מבטיחים לנו שזו הולכת להיות השנה שבה תהיה מהפכה של ממש בעיצוב הבית. גם אם זה נכון וגם אם לא, מגוון האפשרויות החדשות והשיפורים בטכניקות הבנייה בהחלט הופכות את כל העסק למבלבל.

אז הנה חמישה טיפים לעיצוב הבית שתוכלו ליישם ב-2019 גם בלי לעשות קורס עיצוב פנים של כמה שנים טובות...


צהוב זה הוורוד החדש


מעצבים רבים הדגישו את השתלטותם של גווני הוורוד על הבתים שלנו בשנים האחרונות, ואכן, קיר בצבע ורוד בהיר בסלון הוא כבר ממש לא מחזה יוצא דופן. 
אבל אם להאמין לתחזית הטרנדים של אושיית העיצוב ההולנדית לי אדלקורט, דווקא הצהוב הוא הצבע הבא בתור, ולדעתה עוד 15 שנה השליטה שלו בעולם העיצוב תהיה ברורה מאליה, ממש כפי שהיום הטקסטורה המנומרת עושה קאמבק.
בשורה התחתונה, אם תכננתם סיוד בבית או עיצוב מחדש של הסלון תחת קונספט צבעוני, יכול מאוד להיות שהצבע הצהוב יהיה האפשרות הנכונה לשנים הבאות, אפילו אם כרגע הוא נראה בעיקר קינקי...


חזרה אל הטבע והעץ


הצבת אגרטלים גדולים עם צמחים מרשימים בחדרי הבית או שימוש בטקסטורות פרחוניות (עוד קאמבק, והפעם מהאייטיז) הוא כבר טרנד ישן יחסית, אבל נראה שבשנים הקרובות נתחיל לחזור אל הטבע גם מבחינה "חומרית" תוך כדי הדגשה של חוסר שלמות, חספוס ומראה ייחודי המתנגד לייצור התעשייתי והתבניתי ומעודד שימוש בעץ.

לדוגמה, אם נסתכל על עולם הריצוף, נוכל לראות כי רצפת פרקט סינטטי איכותית נעשית דומה יותר ויותר לרצפת פרקט אמיתי העשויה מעץ טבעי. בשנים האחרונות גם פרקטים משעם תופסים מקום של כבוד בכל חלקי הבית, החל מהסלון, דרך חדר השינה ועד לחדר הילדים.
לסיכום, זה הזמן לשבור את התבניות הקיימות ואולי אף להשקיע יותר בשילוב של פריטים דקורטיביים וקישוטים שנעשו בעבודת יד.


עידן התקרות הפתוחות


אמנם לא כל אחד יכול להרשות לעצמו פנטהאוז המשקיף לקו הרקיע, אך אחד הרעיונות המוזרים והמקוריים ביותר שצצו לאחרונה הוא שימוש מיוחד בתקרות, לא רק צביעה שלהן בגוונים בלתי רגילים, אלא גם שימוש בחיפויים שונים או אפילו טפטים המעניקים תחושה של חיבור עם החוץ. זו גם הסיבה לכך שהתקרות הנמוכות מן הגבס כנראה יאבדו מזוהרן בשנים הקרובות.


פחות זה יותר


עוד טרנד בולט מאוד הוא שימוש במסגרות או אלמנטים ריקים (לא שקופים). המתקדמים בוחרים אפילו "לתלות" חלונות או בריסטולים לבנים על התקרה, ולפעמיים אפשר לראות גם מסגרות קש בעלות צורה בלתי מוגדרת. זהו לא רק פתרון הרבה יותר זול מרכישה של תמונת אמן, אלא כזה שפשוט אי אפשר להתעלם ממנו.

 
האם להוציא את הטלוויזיה מהבית (או לפחות מהסלון)?


למרות שבישראל הטלוויזיה עדיין נחשבת למדורת השבט בחסות הערוצים המסחריים, אין ספק שהמסכים עברו סוג של טרנספורמציה וגם כאן בארץ אנחנו מבלים הרבה פחות ביחד מול המסך. המגמה הזו מן הסתם רק הולכת ומתחזקת, והשאלה אם להוציא את הטלוויזיה מהסלון לחדר נפרד מעולם לא הייתה רלוונטית יותר.
אלו שטוענים בעד ההפרדה מתמקדים בכך שבחדר טלוויזיה אפשר מצד אחד לעשות שימוש בטכנולוגיות האחרונות כגון קונסולות משחק או חדר קולנוע ביתיים, ומצד שני, הסלון הופך למרחב משפחתי שבו הטלוויזיה לא הופכת למרכז של החדר ולכן אפשר להפוך אותו לחלל הרבה יותר פתוח. 
המתנגדים, באופן לא מפתיע, טוענים בדיוק את ההפך: דווקא הטלוויזיה היא זו שגורמת לכל בני הבית להתכנס במקום אחד וערבי בינג' או צפייה במונדיאל עם חברים הם תענוג שהאדם המודרני לא יכול לוותר עליו. בכל אופן, הבחירה בידכם...