מטבחים – הרבה מעבר לארונות, שיש וקרמיקה

כשאנחנו מעצבים חדר מסוים בבית, בין אם מדובר בחדרי שינה, סלון או כל חדר אחר, אז באופן טבעי החלק העיקרי של העיצוב מתבסס על הריהוט. זה המוטיב המוביל, המרכזי עליו אנחנו מקפידים ואליו אנחנו מתייחסים. 


אך רהיטים הם לא המוטיב היחידי, שכן בכל חדר יש אלמנטים נוספים שמשפיעים כך או אחרת על העיצוב, בין אם זה בעזרת הצורה שלהם, הצבעים ומאפיינים אחרים שיכולים לשנות מקצה לקצה את העיצוב של המקום. 


זה נכון גם בכל מה שקשור לעיצוב מטבחים מודרניים או קלאסיים. אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של פריטים אשר ניתן להוסיף לחלל החדר והם ישפיעו כך או אחרת על העיצוב של המקום. לכן כשאנחנו בוחרים להשתמש בארונות מטבח, שיש, קרמיקה או מאפיינים אחרים, אז באופן טבעי אנחנו נתייחס גם לשאלה כיצד אותם אלמנטים יכולים להשתלב במטבח, כיצד הם יכולים לשפר את העיצוב של המקום.

 
אומנם מטבחים אינכם מכילים כמות דומה של רהיטים כמו בחדרים אחרים, היום הרי נהוג להוציא את שולחנות האוכל לפינות מוגדרות מחוץ למטבח, אך ישנם פריטי ריהוט שכן נמצאים בתוך המטבח ויכולים להשפיע על העיצוב וכן גם אלמנטים אחרים שיכולים לשפר בצורה כזו או אחרת על העיצוב.

 
אילו פריטים יכולים לשמש אותנו לעיצוב המטבח 


בזמן שברוב המטבחים המודרניים, בוודאי המטבחים הגדולים, פינות האוכל נמצאות מחוץ לתחומי המטבח, הרי שבתוך החלל שלו אנחנו יכולים למצוא פתרונות אחסון, מדפים, שידות ועוד שורה של פריטי ריהוט שיכולים להשתלב במטבח, מבלי שהם מהווים חלק מארונות המטבח. 


לצידם אנחנו יכולים למצוא גם אלמנטים אחרים שניתן להשתמש בהם לצורך עיצוב המטבח. למשל, שטיחים (רצפה וקיר), תמונות, נורות ונברשות, מתקני תלייה ועוד שורה ארוכה של דברים שיש להם גם שימוש פרקטי וגם מהווים חלק מהפריטים שיעצבו את המקום. 


כיצד אנחנו בוחרים את הפריטים המתאימים


אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של פריטים אשר יכולים להתאים לנו לצרכים שלנו. בשביל שנוכל ליהנות מהם, אנחנו צריכים לדעת לבצע את ההתאמות הנכונות. אנחנו נעשה זאת באמצעים שונים. 


למשל, אנחנו יכולים להשתמש בשילוב של צבעים שיתאים למטבח ולכל מה שקיים מסביב, אנחנו יכולים לשלב חומרים שונים, ומן הסתם אנחנו יכולים לבצע גם התאמה על פי קונספט עיצוב מסוים, באופן כזה שכל דבר יתאים לדבר אחר אותו אנחנו בוחרים להתקין במטבח ובו אנחנו בוחרים להשתמש.

 
צריך להדגיש, להבדיל מריהוט מטבח קלאסי, הרי שכאן אנחנו יכולים לבחור דברים ולוותר עליהם בשלב מסוים או לשנות את המיקום שלהם אם הם לא נראים לנו. כלומר, ההחלטה שלנו לא חייבת להיות סופית ומוחלטת, אנחנו יכולים להשתמש באותם דברים למשך זמן מסוים, עד שאנחנו מחליטים שנמאס לנו ולהחליף למשהו אחר.