חידוש ועיצוב הבית לקראת העונה הקרה

עונת הקיץ החמה כבר מאחורינו, וכעת מגיעים ימים קרירים יותר וכאלה שדורשים מרחב מגורים חמים ונוח, כמו גם מרחב מזמין וכזה שכיף לשהות בו גם כאשר יש גשם וקור בחוץ. 


ההבדלים בין מרחבים המותאמים לקיץ או לחורף, מגיעים לידי ביטוי בדרך שבה המרחב מעוצב. בכך למשל, נראה יותר שטיחים בחורף, כיסויי המיטה והכירבוליות יוצאו מן הארון, ויהיה פחות צורך בווילונות מוסתים בימי הקרירים, מאשר בימי הקיץ. אם אתם רוצים לחדש את המרחב לקראת החורף, כדאי שתנקטו בצעדים הבאים: 


חידוש ספות או רכישה של ריהוט חדש


בימי הקיץ אנו מבלים זמן רב על מערכות הישיבה ומכתימים אותן, ללא היכר. בכך אנו אוכלים פירות טריים שעלולים להותיר כתמים, בעלי החיים שלנו מותירים לכלוך מן החצר על הכורסאות, וישנם לא מעט גורמים שעלולים להכתים את הכורסאות. 


כדי לחדש ספות אפשר לבצע ניקוי ספות יסודי על ידי חברות ניקיון מקצועיות. עוד ניתן לרפד מחדש ריפוד קרוע, או לרכוש ספות ומערכות ישיבה שיתאימו לעיצוב הבית. כאשר אתם בוחרים ריהוט: וודאו כי הוא דוחה כתמים, כי הוא קל להזזה (עבור ניקיון) ובימי החורף הגנו על הריהוט מפני בוץ: באמצעות כיסוי מתאים. 


פנקו את עצמכם עם מיטה חדשה


אין דבר כיפי יותר מלהתכרבל בימי הקרים בתוך מיטה נעימה ומוצעת בקפידה. אם המזרן שלכם שחוק, אם המיטה כבר אינו נוחה, ואם אתם רוצים לבחור מיטה פונקציונלית ושימושיות: תוכלו לבחור מיטות חדישות ונוחות, בעוד שרצוי לבחור רהיטים עם מקום אחסון למצעי קיץ ולשמיכות חורף. 


בחרו מגוון מוצרי טקסטיל


בימי הקרירים אפשר להתכרבל עם מוצרי טקסטיל כמו: שמיכות חורף מפנקות, שמיכות טלוויזיה, וילונות חדשים, ואביזרי עיצוב יפים למראה. בחרו מנורות עשויות ויטרז' עתיקות בסגנון רטרו אשר משתלבות נהדר עם האפרוריות של החורף. בחרו שטיחים מתאימים גם לכניסה לבית וגם עבור הסלון והחדרים, על מנת לאפשר רצפה נעימה שתחמם את הרגליים.

 
קולבים


בימי החורף דרושים קולבים ומתלים חכמים ומכילים, אשר יוכלו להכיל את הכובעים, המטריות, המעילים והתיקים. את הקולבים אפשר להניח לצד דלת הכניסה או בחדרים השונים בבית. מומלץ לבחור מתלים נוחים עליהם אפשר לתלות את כלל הביגוד והאביזרים. בחרו קולבים ומתלים מעוצבים. 


שידות צד לספר, תרופות ולספל חם


בימים הקרירים, כיף להתפנק עם ספל שוקו חם או חלב חם מלווה בכפית דבש. כדי שתוכלו להניח את כל מה שאתם זקוקים לו לידכם בבטיחות - אפשר לבחור שידות צד מעוצבות ורחבות מספיק עבור ספרים, תרופות, ספלים, וכל מה שעוזר לכם לעבור את העונה הקרה. 


לסיכום, לקראת העונה הקרירה, כדאי להכין את הבית ולעצב אותו עם מגוון חפצים אשר מתאימים עבור החורף וגם עבור הקיץ. בכך אפשר לעבור את החורף בכיף!