בחירת ריהוט לעיצוב דירות קטנות

חלק גדול מהדירות שאנשים מבקשים לעצב כיום הן קטנות ולפעמים אפילו קטנות מאוד אך זה לא אומר שלא צריך לעצב אותן, לכל אחד מגיע בית שנראה טוב ומתאים לצרכיו. הפתרון לבעיית הדירה הקטנה הוא בחירה נכונה של רהיטים ואביזרים. הנה כמה טיפים לבחירה מוצלחת של רהיטים לבית שייתנו לו מראה גדול יותר ויעלים את התחושה של הצפיפות.


תכננו מראש


עיצוב דירות קטנות מתחיל בתכנון נכון של החלל. הרעיון הוא בעצם למצוא מקום לאחסן את כל החפצים בבית אבל בצורה שלא תבלוט ולא תפריע. לדוגמה: תקרה גבוהה יכולה לשמש לארונות עליונים, שימוש בקונסולה צרה מאחורי הספה לרוחבה יכול לשמש מקום אחסון נסתר מצוין וכד'. גם נישות בקיר יכולות לשמש כמקום אחסון בשימוש נכון. לפני תחילת בעיצוב כדאי גם לעשות סדר בחפצים ולשמור רק מה שבאמת צריך. כמובן שאם תשכרו מעצב פנים מקצועי שמבין בתחום ובעל ניסיון בדירות קטנות, הוא יסביר לכם את הכול וכבר ידע מה לעשות. 


בחירה נכונה של רהיטים


חשוב לשים לב לכמה דברים חשובים בבחירה של רהיטים. 

  • גודל הרהיט לעומת החלל בו הוא נמצא. רהיט גדול מדי יגרום לחדר להיות צפוף וידגיש את גודל הדירה. רהיט קטן מדי יפספס את המטרה. 

  • השתמשו ברהיטים רב שימושיים כמו ספה שהיא גם מיטה, ספסל שהוא גם ארגז אחסון וכד'.

  • צבע הרהיטים: נסו לקנות רהיטים בצבעים רגועים אבל שיבלטו קצת בחלל. 

  • השכרת ריהוט זה אפשרי, לא תמיד חייבים לקנות.


תאורה


כדי ליצור חלל מעניין, עם שינויי תאורה בין חלקיו, צבעים מעניינים וצורות מעניינות אשר ימשכו את העין, מומלץ לדאוג שיהיו הרבה גופי תאורה שידאגו לכל זה. כמובן שהכל צריך להיעשות בעדינות ובסטייל ולא בהגזמה. התאורה יכולה לשמש גם כדי להבליט ולטשטש אזורים מסוימים. השתמשו בה בחוכמה.


צרו אזורים מופרדים


פינות או אזורים בבית אשר מופרדים בעזרת אביזרים וצבעים מיוחדים הופכים לבולטים וגורמים לבית להיראות גדול יותר. 


 ניצול המרפסת


בדירות קטנות רבות המרפסת גם היא קטנה. ניתן לנצל אותה ולהרחיב בעזרתה את הסלון. לא בכל מקום זה אפשרי וכמובן שתצטרכו לכך אישורים.


השתמשו במראות


מראות הן אביזר מדהים שבמיקום ובגודל נכון, גורמות לחללים להיראות גדולים בהרבה ממה שהם באמת. מגוון המראות הקיים הוא רחב וקל מאוד למצוא משהו שיתאים לסגנון העיצוב של הבית שלכם.
לסיכום, העובדה שהדירה שלכם קטנה מהרגיל לא אומרת שצריך להזניח אותה ולא לעצב אותה, אלא שהיא דורשת עיצוב מיוחד בהתאם לאלמנטים שהזכרנו.