המדריך המלא לשמירה ותחזוקה של שולחנות מעץ

אחד הטרנדים החמים בתחום פינות אוכל מעוצבות אלו הן העשויות מעץ. ניתן למצוא כיום שולחנות מעוצבים מעץ בצורה מרובעות או מעוגלת וגם סוגים שונים של כיסאות המתאימים לסגנונות עיצוב שונים, ובעיקר סגנון כפרי או מודרני. אין ספק שלבחירה בעץ כחומר גלם יש יתרונות רבים, אולם העץ הוא בעל תכונות מסוימות שחשוב להכיר.

 

מהם תכונות העץ?

 

עץ הוא חומר גלם טבעי אשר כמעט ואינו זקוק לעיבוד וניתן ליצור ולעצב ממנו בקלות צורות שונות. מסיבה זו העץ משמש כחומר מבוקש לייצור רהיטים ובפרט גם פינות אוכל מעוצבות. עם זאת לעץ יש גם מספר חסרונות. החיסרון הראשון הוא שעם הזמן עץ יכול להתנפח ולאבד מעט מצורתו. כמו כן הוא אינו עמיד בפני נוזלים ולחות, ולכן אם נשפכים עליו תבשילים או משקאות, זה עלול לגרום לו נזק. חיסרון נוסף הוא שעץ רגיש מאד לשריטות והוא נשחק בקלות וככל שהשנים עוברות צבעו דוהה או מתקלף והוא מקבל מראה מיושן ומוזנח.

 

מה אפשר לעשות? לדאוג לתחזוקה מתאימה אם בחרתם בפינת אוכל מעוצבת העשויה מעץ, כדאי שתקפידו על הפעולות הבאות:

 

שמרו על פינת האוכל מפני נוזלים ומים

 

לעתים תוך כדי הארוחה מישהו שופך כוס וזה טבעי וקורה. אי אפשר למנוע זאת, אך אם זה מתרחש חשוב מאד לנקות ולייבש את הנוזלים כמה שיותר מהר ולא להניח להם לחלחל לתוך העץ. כמו כן, כאשר אתם מנקים את הבית ושוטפים מסביב לפינת האוכל, שימו לב שאתם לא מציפים במים ולא גורפים את המים לכיוון רגלי השולחן ושאתם מייבשים היטב את הרצפה לאחר מכן.

 

הניחו שעוונית להגנה על העץ מפני שריטות

 

שולחנות מעץ מגיעים בדרך כלל עם ציפוי שאמור להגן עליהם מפני שחיקה ושריטות, אך כדי להגביר את ההגנה מומלץ לפרוש מפה שעוונית על השולחן, אשר תמנע חיכוך בין העץ לבין מה שתניחו עליו.

 

הקפידו לנקות את פינת האוכל

 

פינת אוכל צוברת אבק ולכלוך ולכן חשוב להקפיד על ניקיון שוטף גם של השולחן וגם של הכיסאות. ברוב המקרים מספיק לעבור עם מטלית להסרת אבק, אך במידה וקיים לכלוך עיקש חשוב להשתמש אך ורק בחומרי ניקוי המתאימים לעץ.

 

הרחיקו את פינת האוכל ממקום חשוף לשמש

 

עץ רגיש מאד לחום ולשמש, ולכן הימנעו מלהציב את פינת האוכל בחדר בו יש חלונות גדולים המואר רוב שעות היום ומאפשר לחום להיכנס פנימה. אם אלו הנתונים הקיימים ואי אפשר לשנות זאת, כדאי להתקין וילונות כדי ליצור הצללה ולהגן על פינת האוכל.

 

חידוש מראה העץ

 

אם צבע העץ דוהה או מתקלף כדאי לשקול להזמין איש מקצוע שיחדש את מראה העץ. חידוש העץ נעשה באמצעות צביעה וציפוי בלקה, ולמרות שישנם מדריכים מקוונים רבים היכולים להנחות אתכם כיצד לעשות זאת בכוחות עצמכם, מומלץ לא לחסוך ולהזמין איש מקצוע מנוסה ובעל המלצות. התוצאות ידברו בעד עצמן.

 

חידוש פינת האוכל

 

לעתים פינת האוכל ישנה וכבר מלאה בפגמים, אך אתם לא מעוניינים להחליפה מסיבות כאלו ואחרות. ייתכן ואין לכם תקציב לקנות כרגע פינת אוכל חדשה או שאתם אוהבים את השולחן והוא בעל ערך סנטימנטלי עבורכם. במקרה כזה אפשר למצוא דרכים יצירתיות לחדש את פינת האוכל. דרך אחת היא באמצעות צביעה וכאן תוכלו לבחור לשנות לחלוטין את מראה השולחן על ידי בחירה בגוון שונה מזה שהיה קודם. דרך נוספת היא להחליף רק את הכיסאות.

הטיפ החשוב ביותר בשמירה על שולחנות מעץ הוא לדעת מהיכן לקנות אותן מלכתחילה. בחרו בחברה רצינית, אמינה ומומלצת, המוכרת רהיטים איכותיים בלבד ומספקת אחריות נרחבת.